inansay
 


ALOO İNANSAY TELEKOM MİLLENİCOM BAYİSİ SIK SORULAN SORULAR

 

Sık Sorulan Sorular

Sabit Telefon Hizmeti (STH) Lisansı nedir?

Sabit Telefon Hizmeti (STH) lisansı şehiriçi, şehirlerarası ve/veya uluslararası telefon hizmeti sunulabilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından telekomünikasyon operatörlerine verilen lisanstır. STH lisansı sahibi olmayan bir firma şehiriçi, şehirlerarası, GSM ve/veya uluslararası görüşme yapılmasına olanak tanıyan telekomünikasyon hizmeti veremez. 
 

Taşıyıcı (carrier) telekom operatörü ne demektir?

Taşıyıcı (carrier) operatörler telekomünikasyon sektörünün toptancıları olarak tanımlanabilir. Telekom pazarında taşıyıcı olarak faaliyet gösteren operatörler, diğer taşıyıcılardan toptan satın aldığı yüksek miktarda (çoğu zaman milyonlarca) görüşme dakikasını hizmet verdiği müşterilerine sunar. Taşıyıcı firmalar bireysel ve kurumsal müşterilerin yanı sıra arama kartı ya da call shop alanlarında faaliyet gösteren kurumlara da hizmet verebilir. Sunulan hizmetin kalitesini belirleyen en önemli faktör taşıyıcı operatörün altyapı ve omurgasında kullanılan teknolojidir.
 

POP noktası nedir?

POP noktası (Point of Presence – Bulunma Noktası) VoIP teknolojisini kullanan telekom operatörlerinin internet omurgasına doğrudan erişim sağladıkları ana bağlantı noktalardır.
 

Arama kartı nedir?

Arama kartları belirli tutarlarda (Ör: 5 TL, 10 TL vb.) kontör yüklenmiş ve özellikle uzak mesafeli görüşmeler için hazırlanmış tarifeler üzerinden konuşma yapılmasına imkan veren telefon kartlarıdır (Ayrıntılı bilgiye internet sitemizdeki “Arama Kartları” bölümünden ulaşabilirsiniz). 10 Mayıs 2009 tarihinde yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Kanunu’yla beraber arama kartlarımızla şehiriçi görüşme de yapılabilmektedir.
 

Satın aldığım arama kartı hizmetinin Millenicom Türkiye tarafından verildiğini nasıl anlarım?

Millenicom Türkiye altyapısından yararlanan tüm arama kartlarının arka yüzünde, call shop’ların ise rahatlıkla görebileceğiniz bir noktasında Millenicom Türkiye logosu yer almaktadır. Alocard ve Aloline Millenicom Türkiye altyapısından yararlanan arama kartlarıdır.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti nedir?

A Tipi Telefon Hizmeti, kullanıcıların arama alışkanlıklarını kesinlikle değiştirmeden ve arayacakları numarayı her zamanki gibi tuşlayarak, Millenicom’un avantajlı tarifeleri üzerinden görüşmesi sağlayan hizmettir. Bu hizmette Millenicom’un uyguladığı ön ödeme ya da aylık sabit ücret bulunmamaktadır.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti nasıl çalışır?

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’nin nasıl çalıştığı linkte yer alan şemada anlatılmaktadır.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’ni neden tercih etmeliyim?

A-Tipi Telefon Hizmeti’ni kullanarak telefon faturalarınızda %50’ye varan oranda tasarruf elde edebilirsiniz. A-Tipi Telefon Hizmeti’nde ek bir yatırım yapılmamaktadır. Millenicom, faturanıza konuşma bedeliniz dışında herhangi bir aylık sabit ücret ya da gizli maliyet yansıtmamaktadır.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’nde, nereyi kaça arayabileceğim ve ne kadar tasarruf elde edebileceğim?

İnternet sitemizdeki “Avantaj Hesapla” bölümünden Millenicom’la yapacağınız aramaların mevcut operatörünüze kıyasla ne kadar avantajlı olduğunu kolayca hesaplayabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun tarifelerimizle tasarruf oranınız çok daha artabilmektedir.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti almam için ne yapmam gerek?

A-Tipi Telefon Hizmeti’nden faydalanabilmek için Türk Telekom A-Tipi hizmet başvuru dilekçesiyle birlikte Millenicom Abonelik sözleşmesini doldurarak sözleşme için gerekli belgelerin hazırlanması yeterlidir.
 

Hatlarımın ISDN çıkışlı olması problem olur mu?

Hayır. Hat çıkışlarınızın ISDN/PRI, analog ya da dijital santral olması hizmet farklılığı getirmemektedir.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’nin sözleşme süresi ne kadardır?

Sabit Telefon Hizmetleri sözleşmesinde de belirtildiği gibi hizmetten faydalanan müşteride hiçbir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Yani müşteri herhangi bir sebep göstermeksizin Millenicom’a olan bütün ödemelerini gerçekleştirerek hizmetin feshini istediği zaman talep edebilir. Bu talep 7 iş günü içinde işleme alınmaktadır.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’nden ayrılırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

A-Tipi Telefon Hizmeti’nden yararlanabilmek için donanım, hat vs bir yatırım yapılmamaktadır. Görüşme tutarlarınız haricinde faturanıza yansıyan hiçbir ücret ve gizli maliyet bulunmamaktadır.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti hangi bölgelerde hizmet vermektedir?

Türkiye’nin her bölgesinde Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’nden yararlanabilmek mümkündür.
 

Cep telefonumdan A-Tipi Telefon Hizmeti’ni kullanarak arama yapabilir miyim?

A-Tipi Telefon Hizmeti sadece sabit telefonları kapsayan bir hizmettir. Mevcut durumda cep telefonunuzdan A-Tipi Telefon Hizmeti’yle arama imkanı bulunmamaktadır.
 

Millenicom A Tipi Telefon Hizmetinde ek cihaz kullanmam gerek mi?

Millenicom A Tipi Telefon Hizmetinden yararlanmak için ek bir cihaza ihtiyacınız yoktur.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmetinde çağrılarımı nasıl takip edebilirim?

musteri.milleni.com.tr adresindeki Millenicom Online İşlem Merkezi’ne kullanıcı bilgilerinizi girerek çağrılarınızı takip edebilirsiniz. Şirket yetkiliyseniz ve şifrenizi bilmiyorsanız 444 10 45 Millenicom Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’nizden yararlanırken sabit ücret ödeyecek miyim ?

Millenicom’a ödeyeceğiniz herhangi bir aylık sabit ücret ya da ek ücret bulunmamaktadır. Aylık sabit ücretiniz Türk Telekom tarafından gönderilmeye devam etmektedir. Yaptığınız telefon görüşmeleriyse Millenicom’un ekonomik fiyatlarıyla ücretlendirilerek Millenicom tarafından faturalandırılmaktadır.
 

Millenicom VoIP Hizmeti Nedir?

Yüksek kaliteli ve ekonomik fiyatlı görüşme yapılmasına imkan veren VoIP teknolojisiyle Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanı aranabilmekte, mobil telefon hatlarıyla görüşme yapılabilmektedir. Dünyadaki telefon trafiğinin yaklaşık olarak %15’i VoIP teknolojisi üzerinden gerçekleşmekte ve bu oran her geçen gün artmaktadır.
 

Millenicom Onnet Telefon Hizmeti nasıl çalışır?

Millenicom Onnet Telefon Hizmeti’nin nasıl çalıştığı aşağıdaki linkte yer alan şemada anlatılmaktadır.
 

Millenicom Onnet Telefon Hizmeti almam için ne yapmam gerek?

444 10 45 Millenicom Müşteri Hizmetleri’ni aradığınızda müşteri hizmetleri yetkilimiz, en kısa sürede ilgili satış temsilcimizi size yönlendirecektir. İhtiyacınıza en uygun Millenicom çözümleriyle yüksek kalitede ekonomik telefon görüşmesi yapabileceksiniz.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti’yle Millenicom VoIP hizmeti arasındaki fark nedir?

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti, Türkiye’deki mevcut bakır kablo alt yapısı olan PSTN hatlar üzerinden bir donanıma ihtiyaç olmadan sunulabilmektedir. VoIP Hizmeti’nde ise sesin taşınması için aboneye bir genişbant hat tahsis edilmekte ve ses trafiğinin aktarımı için abone lokasyonuna donanım konumlandırılması gerekmektedir. Tüm bu projelendirme sadece birkaç gün içerisinde Millenicom tarafından gerçekleştirilmektedir.
 

Millenicom Onnet Telefon Hizmeti alırken, A-Tipi Telefon Hizmeti’nden nasıl faydalanabilirim?

Millenicom Onnet Telefon Hizmeti alan firmalar da A-Tipi Telefon Hizmeti’nden faydalanabilir. Onnet hatlarında olabilecek bir arıza sonucu oluşabilecek kesintide ses trafiği mevcut operatöre yönlenmektedir. A-Tipi Telefon Hizmeti aboneliği durumunda mevcut operatör tarifesinden değil aynı kalitede ve daha ekonomik Millenicom tarifesi üzerinden görüşmeler gerçekleştirilebilir.
 

Millenicom A-Tipi Telefon Hizmeti ve/veya Millenicom Onnet Telefon Hizmeti’yle ilgili bir sorun yaşadığımda nereyi aramalıyım?

444 10 45 Millenicom Müşteri Hizmetleri’ni aradığınızda müşteri hizmetleri yetkilimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmeti almaya başladığımda telefon numaram değişecek mi?

Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri’nden yararlanmak için yeni bir telefon hattı ya da yeni bir telefon numarası almaya ve mevcut telefon numaranızı değiştirmeye gerek yoktur.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmeti faturalarının son ödeme tarihi nedir?

Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri ve Doping ADSL2 hizmetleri için her ayın 25’i son ödeme tarihidir.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmeti faturasını nereye ödeyebilirim?

Millenicom ödeme noklalarımızı linkte bulabilirsiniz.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri’nden yararlandığımda neden 2 fatura ödemek zorundayım?

Henüz “Toptan Hat Kiralama” ya da “Numara tahsis ve taşıma uygulaması” devrede olmadığından hizmet verilen telefon hattının sahibiyeti Türk Telekom’a aittir ve aylık sabit ücretiniz Türk Telekom tarafından size gönderilecektir. Yaptığınız telefon görüşmeleri ise Millenicom’un ekonomik fiyatlarıyla ücretlendirilerek Millenicom tarafından faturalandırılmaktadır. Millenicom’a ödeyeceğiniz herhangi bir aylık sabit ücret ya da ek ücret bulunmamaktadır.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmeti faturamı kredi kartıyla ödeyebilir miyim?

Ana sayfamızdaki online işlemler menümüzü kullanarak ya da dilerseniz 444 10 45 Millenicom Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak faturalarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmeti faturamın ödemesini kredi kartıyla otomatik ödeme talimatı vererek yapabilmek için ne yapmalıyım?

Otomatik ödeme talimatıyla ilgili bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.
 

Millenicom Sabit Telefon Hizmeti faturamda ayrıntılar geliyor mu?

Hizmet sözleşmenizde yer alan “fatura detaylarını görmek istiyorum” seçeneğini işaretleyerek ilgili bilgiyi alabilirsiniz. Gerekli değişikliği 444 10 45 Millenicom Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak bildirebilirsiniz.
 

Faturamı adresim dışında e-posta ya da SMS ile gönderebilir misiniz?

Faturanız belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilebilmektedir. E-posta adresinizi 444 10 45 Millenicom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bildirmeniz yeterlidir. Ancak faturanız adresinize gönderilmeye devam edecektir.
 

Numara Taşınabilirliği’nin şirketime faydası nedir?

“Numara Taşınabilirliği” uygulamasının başlamasıyla Millenicom’a numarasını taşıyan aboneler, telefon görüşmelerini Millenicom’un ekonomik tarifeleriyle gerçekleştirirken aylık sabit ücret ödemek zorunda kalmayacaktır. Üstelik şu an kullandıkları numaralar değişmeden.
 

Numara Taşınabilirliği ne zaman başlayacak?

Operatörler arası arabağlantı anlaşmaları ve mevcut alt yapıların ait test süreçlerinin kısa zamanda sona ermesiyle “Numara Taşınabilirliği” uygulamasının yürürlüğe girmesini bekliyoruz.

 

SİTEMİZE ÜYE OLUN YORUM YAZIN

SİTEMİZE

ÜYE

 

LİNK VER-LİNK AL PAYLAŞ PAYLAŞILAN BİLGİ HERKESE KAZANDIRIR


  BU SİTEMİZDE BİRLİKTE İLETİŞİM İÇİNDE OLDUĞUMUZ ARKADAŞLARIMIZIN DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE İŞLERİNİ TANITABİLMELERİ

 

ÖNEMLİ DUYURULAR

 

 

BU YAZIYI OKUYAN İLERİYİ GÖREBİLENLERE MÜJDE VAR.

 

www.yeniekolticaret.com/iyibiri  ücretsiz üye olanlar organizasyon kurdukları taktirde, zayif kolunda olan her aktif bir Üyesi için haftalık 1 puan (BV)